تقبل الله منا و منكم الصيام و القيام

                                   عيد رمضان آمد و ماه رمضان رفت

                              صد شکر که اين آمد و صد حيف که آن رفت 

                

سحر امروز يکی يکی از خانه ها بيرون زديم ، روزه داران چون دانه دانه دانه هاي زلال باران ، در کوچه ها به هم رسيدند . در خيابان هاي شهر جاري شدند و در ميدان بزرگ مصلا ، در فضايي به  وسعت فطرت و آفرينش ، بازگشت به سرشت نخستين را، در خيزابه اي بلندقامت بستند و وصال آن يگانه اقيانوس بيکران را شراب تکبير سر  دادند .

 

 خدايا!

 فطر از فطرت است و فطرت ما را به اولين روز آفرينش برمي گرداند. آنگاه که جبريل را فرستادي ، تا از خاک زمين مشتي برگيرد و تو خميره آدم را در بين طائف و مکه به 40 روز سرشتي ، آفريدگارا! تو مرا آفريدي تا نامهاي تو را ياد بگيرم ، و تو را به هزار و يک نام مقدس فرابخوانم و با ياد و نام تو صداي عاشق تو را جاودان بر گنبد گيتي مکرر بدارم.

 


خدايا ، مهربانا ، پروردگارا ، دوستا و آفريدگارا!

 نيک مي دانستي که از خاک بودنم مرا از پرواز باز خواهد

داشت و از آنجا که دوستم داشتي ، رهايم نکردي.


بهار رمضان را در چرخش ايام بر سر راهم قرار دادي ، تا سر و تن ، دل و جان ، و خويشتن خويش را در بارش باران هاي رحمت تو ، باران هاي رحمت رمضاني ات ، از هرچه آلودگي و سنگيني و گردوغبار ، بشويم و پاک کنم.


تو مرا به مهماني ات فراخواندي ، تا در برابر نگاهت ، در حضور باشکوه و مهربانت ، در بارگاه معنوي ضيافت نوراني ات ، دوباره به ياد فطرتم ، خود خود خودم بيفتم ، از وابستگي ها ، دلبستگي ها ، شبکه رکودآور روزمرگي ها ، بگذرم و روح تنها و دل مظلومم را ، در آن اعماق در آن انتها بيايم و در آن سويداي دلم ، با فطرت نخستينم ، با آينه اي که در برابر خوبي ها و پاکي ها و خودت داشتم ، به نماز فطر تو بيايم.


خداحافظ اي ماه زلال باراني ، اي ماه نسيم هاي بهشتي ، خداحافظ اي ماه کوزه هاي کوثري ، اي ماه زمزمه هاي حيدري ، خداحافظ اي ماه طلوع ، اشراق ، نور و رهايي ! تو امروز مي روي اما بدان دل به فطرت رسيده من ، تا حضور دوباره تو اشتياق سبزش را به ذکر و تسبيح به شکوفه خواهد نشاند.

 

 

 

هانيه/ 16 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آريانو - پرشين سينما

سلام دوستای گلم ... نماز و روزه هاتون قبول باشه ... عيدتون هم با تاخير مبارک ... ببخشيد که دير اومدم ... وبلاگم آپديت شد. يادداشتی بر فيلم بی محتوای عروس فراری : بهتر نيست که قيد تماشای چنين فيلمی را زد؟

آفتاب مهر

بسم رب المدی (عج)...‏ ای مهدی، ای عدل منتظر! تو بیا که چشم‌های همه‌ی نیکان به سوی تو ‏فرهیخته، تو بیا که دُرّ دیدگان همه‌ی پاکان برای تو فروهیخته؛ و تو بیا که ‏امید قیام شکوهمند تو زنگار از شمشیرهای همه‌ی سلحشوران در کرانه‌ی ‏تاریخ برگرفته.... با سلام خدمت شما دوست و منتظر گرامی.. به روزیم و ‏منتظر... / در انتظار ظهور آفتاب مهر/‏

یحیی

ايول. چقد اينجا قشنگه. هم متناش هم قيافش. يه سری از متناشو خوندم.

katayon

سلام زيبا نوشتی فقط جاهايی کمرنگ بود فونت نوشته هاتون اسمانی باشی به اسمان عشق هم سر بزن

آريانو - پرشين سينما

سلام بر دوستای گلم هانيه و سنا ... خوبين؟ چرا آپديت نمی کنين؟ وبلاگم آپديت شد : کافه ترانزيت ؛ روايتی از زن اسطوره ای ايرانی ... منتظر خواندن نظرت خواهم بود.

abbas

وبلاگت قشنگ بود یه سری به وبلاگ من بزن

جناب کارگردان

سلام به دوستان خوبم . امیدوارم حالتان خوب باشد .ببخشيد که خيلی طول کشيد تا دوباره در خدمتتان باشم . خوش باشيد

مركز فرهنگي شهيد آويني

بسيج، صداى صلابت است و سمبل صبورى، اسوه صالحان است و آموزگار صابران. صفاى آب دارد و صولت آفتاب. فرزند صراط مستقيم است و پاسدار دين قويم. نسيم صباى محرومان است و تندر صف شكن غارتگران. صداقت از نگاهش مى‏بارد و صبح پيروزى از افق سرخ ايثارش طلوع مى‏كند.بسيج‏ يار يلداى جبهه‏هاست.و فرشته زيباى آسمان در كوير توسعه ستمگران و يغماگران ترانه ساز شبهاى يارب، يارب است و ترنم آفرين روزهاى ياحسين و يا على(ع) و يا زهرا(س).بسيجى عزيز! تو از شراب شهد آفرين شهود نوشيدى و از امام شجاعت و شهامت درس انديشه و ايمان و حماسه آموختى. تو برشاهان شرك و شك و شهوت در سراسر عالم شبيخون زدى و شرف و شكوفه و شهد و شهود و شفا و شفاعت و شهامت را بر سفره هفت‏شين «لشكرشاكران‏» نهادى. اى شناگر اروند، اى شيداى مهدى(عج)، اى شيفته شهادت و اى شمع شبستان آفرينش، اى شهاب ستم‏سوز آسمانى، بسيجى عزيز، ايمانت استوارتر، و قلبت قوى‏تر و نگاهت نافذتر باد. .////// هفته بسيج بر بسيجيان جان بر کف مبارکباد //////

آريانو - پرشين سينما

سلام ... کجائين شما؟! ... وبلاگم آپديت شد : سياستمدار - هنرمند : نگاهی به زندگی سياسی لوئيجی پيراندلو.//