ولادت عشق

 

 

 

 حرم، يک امنيت بي کران است. وقتي که عزم زيارت مي کني، باپاي دل و با همه ي عشق به زيارت ستاره ي هشتم نائل مي شوي.

 زبانت به عطر سلام معطر مي شود. اولين قدم را که بر ميداري پاي در دنيايي ديگر مي گذاري، اين جا با همه جا فرق ميکند. حرم، چون دريا بي کران است و چون اشک زلال. آب و هواي اين سرزمين ملکوتي است. آبشاران اميد، از چشمه ساران ضريح مي جوشد و تا دل اميدوارت امتداد مي يابد و تو، غرق در لحظه ها گام بر مي داري. براي احترام، کفش از پا بر مي کشي و پاي از تعلقات بر مي داري.اين جا يک گام به منزل نزديکتر شده اي .

 

 پاي کوبان تا امتداد وصل هروله مي کني. وارد ايوان آينه ميشوي. به تعداد ثانيه ها تصويرت در آينه هويدا مي شود. مي تواني شکستگي خود را در آينه هاي کوچک و بزرگ اينجا به تماشا بنشيني.

 

 اذن دخول مي طلبي، آنها آنقدر کريم اند که با درخشش اولين اشک در ديدگانت پذيرايت خواهند شد. اصلاً اين اشک مجوزورود توست. اذن دخول را که خواندي، گردنبند تسبيح را به گريبان دلت آويخته اي.

 

 جذبه اي تو را به سمت خود مي کشاند، در اين ازدحام جمعيت،کسي راه را برايت مي گشايد، از خود بي خود ميشوي.

 دروازه اي به سويت مي گشايند، در را مي بوسي و باز هم به ذکر سلام معطر مي شوي، اينجا بهشت است. اگر خوب گوش بسپاري و آماده باشي، صدايي از جنس نغمه هاي آسماني سلامت را پاسخ مي دهد.

 

 در شبستان حرم، ستاره اي روشن تر از خورشيد در مرکز اين آسمان مي درخشد، محو ترنم شيدايي آن مي شوي.خوب دقت کن، کسي تو را به سمت خود مي خواند، کسي دستانت را مي گيرد و تا کنار ضريح مي آورد و بر مشبکهای ضريح دخيل مي بندد. اکنون چشمانت آينه کاري شده است.زيارتنامه را زمزمه مي کني. زيارتنامه چشمه ساران زمزمه است که جان عطشناکت را سيراب مي کند و روح خسته ات را رمق مي بخشد.

گل بوسه اي بر ضريح حک مي کني. دلت حاجتش را گرفته است

اما نمي خواهد از حرم دل بر دارد. تمام جانت تمناي اين را دارد که در اين خلسه ي آسماني بماني و عاشقانه مي سرايي: «السلام عليکم يا اهل بيت النبوه»  «السلام عليک يا علي ابن موسي الرضا»

 تو، در حج دل نيازمندت مولاي غريب قريب را مي خواني و در آشيانه ي آل محمد(ص) بر فرزندش مهدي سلام مي کنی والتماس مي کني که: «اللهم عجل لوليک الفرج» و دلت، بهاري ترين لحظات خود را مي گذراند.

 

براي کبوتر دلت دانه ي عشق مي پاشي و به او قول مي دهي که هيچگاه آن را از ضريح دلباختگي جدا نکني.به اميد آنکه آخرين زيارتت نباشد، از حرم خارج مي شوي، اما دلت را در حريم جانان، جا گذاشته اي.

 

 

                           imregotu.JPG

 

 Roseزيارتت قبول Rose
 
 

 

 
 سنا و هانيه
 
 
 
 
 


 

 
/ 15 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محسن

سلام و عيد ميلاد آقا امام رضا و تولد پيامبر صلح ودوستی بر شما مبارک باد. مطلب بسيار جالبی نوشتيد. اميدوارم که در همه امور موفق باشيد. البته اگر در زمينه های علمی ديگر هم وارد شويد بسيار مفيد خواهد بود. می توانيد در خصوص خانواده ٬ رفتار های مختلف هم مطالب جالبی را وارد وبلاگ نمایید که برای دیگران جالب باشد. البته در باره اخبار و نوشته های ادبی مذهبی و مطالب سرگرمی هم مقاله یا نظری داشته باشید شاید برای دیگران مفید باشد. با تشکر

عابد زاده

سلام و مطلب زيبايي تهيه کرديد . بسيار خوب و با حال بود و مرا با کلام زيبا به زيارت آقای برديد. انشاء الله به کار خود ادامه دهيد. خوب بود.

سید محمدرضا هاشمی

سلام عليکم . عيد شما مبارک .مرسی از عيدی بسيار زيبا بود. عيدی می خوايد ها :) http://www.iiketab.com این هم عیدی . التماس دعا

divooone

سلام...من همه تبريک ميگم تولد امام رضا رو به شما ...موفق باشيد...يا علی مدد

من (آسمون آبی خدا)

سلام خيلی قشنگ نوشتین دستتون درد نکنه و خسته نباشین.....ممنون که به ما هم سر می زنی هانیه خانوم.....خدانگهدار

شراره

به نظر شما چطور میشه عشق رو به یه دل سنگی برگردوند؟ افسانه دل رو توی وبلاگ من بخون.

سنا ( آسمان آبی خدا )

سلام هانيه جون ......دوست عزيز ما آپديت کرديم !! لطفا سر بزنيد ...ببخشيد که انقدر دير آپديت کرديم ...خودت که بهتر می دونی !! منتظريم بهمون سر بزن !! * یا علــــــــــــی *

ترانسفورماتور

متن زيبايی بود ..... خيلي زيبا ..... آپ کردم ...... وقت کرديد سری بزنيد ..... موفق و پيروز باشی ..... حق نگهدارت باد ...

Yasmin

سلام دوست خوبم .. مارو به دست باد سپردی که پیشم نمیای؟؟؟...منتظرم..... شاد باشي !